Haftada 4 Saat Çalışarak Başarılı Olmak Mümkün mü?

Uğraştığı her dalda başarılı olmuş Tim Ferriss için haftada 4 saat çalışarak başarılı olmak mümkün. Tim Ferriss yazdığı son kitabı “ Four Hour Work Week”te bunu nasıl başarabileceğimizden bahsetti. Kendisi 35 yaşında ve ayda bu yöntemle 40 bin dolar kazanıyor.

Tim Ferriss; New York Times, National Geographic Traveler, Maxim gibi dergilerde yazarlık yapıyor. 6 dilde konuşabiliyor, Guinness Rekorlar Kitabına da tango dans şampiyonluğu ile adını yazdırmış bir isim. Tim Ferriss’in yaptıkları sadece bunlarla sınırlı değil, aynı zamanda birçok ülkede faaliyette olan şirketini sadece telefon ve internet aracılığıyla yönetiyor. Çin boksunda ABD şampiyonu, kafes dövüşünde ise 4 dünya şampiyonluğu bulunan başarılı bir dövüşçü.

Tim Ferriss tüm bunları yaparken bir de oyunculuk ve televizyon programcılığı gibi alanlarda da kendine yer bulmuş, başarısını bu alanlarda da ortaya koymuştur. Princeton Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Timothy Ferriss’in “Four Hour Work Week” isimli haftada sadece 4 saat çalışarak nasıl başarılı olunabileceğini anlatan kitabı da New York Bestseller’da (en çok satan kitaplar listesinde) yerini buldu.Ferriss’e göre, haftada 4 saat verimli bir çalışma ile başarıya giden yolu bulabilirsiniz. Elinizdeki işin %50’sine odaklanmanız ve %50’sini elemeniz gerektiğini kitabında vurguluyor. Timothy Ferriss kendi uyguladığı çalışma metodunu yazdığı kitap sayesinde herkesle paylaşmış oldu. Ve bu çalışma metoduyla Tim Ferriss’in birkaç yıl içinde yıllık kazancının 400 bin dolar olacağı tahmin ediliyor.

Tim Ferriss haftada 4 saat çalışarak başarılı olunabileceğini savunurken birkaç taktikte veriyor. Diyor ki:

“Oynamak için değil, kazanmak için sahaya çıkın.”

“Şartlar hiçbir zaman harika olmaz. Bir işi yapmak için zamanının gelmesini beklemeyin.”

“Emeklilikte harcayacağınız dinlenme süresini hayatınızın tüm yıllarına bölün.”

KAYNAK : http://www.ceotudent.com

1 Comment

  1. Aylık 40.000 dolar kazanıyormuş şu an, yılda 480000 dolar yapar. Ama son cümlede “bir kaç yıl içerisinde kazancının yıllık 400000 dolar olacağı” yazıyor. Bir hata var sanırsam yazılışta.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s