NASA’NIN HERKESE AÇIK YARIŞMASI SPACE APPS CHALLENGE BAŞLIYOR!

ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu, bu sene NASA Space Apps Challenge etkinliğini çevrimiçi düzenliyor.


Türkiye’nin en çok katılımcı sayısına sahip lokasyonu Ankara, salgın sebebiyle yarışmayı online düzenleyecek. NASA’nın organize ettiği bu eşsiz etkinlikte katılımcıların sadece 48 saatleri olacak.

Space Apps Challenge nedir?

NASA, 10. kez düzenlediği bu küresel yarışmada yaratıcı düşünen yetenekleri arıyor. Dünya çevre problemlerinin çözülmesi, uzayda ilerlemek ve insanlığın geliştirilmesi için yeni fikirler, uygulamalar ve platformlar yaratan bu eşsiz buluşma her yıl inanılmaz bir ilgiyle karşılanıyor. 2-6 kişiden oluşan takımlar, seçtikleri konuya 48 saat boyunca çözüm geliştirmesi ve jüriye sunması bekleniyor. Dereceye giren takımlar küresel finalde yarışmaya hak kazanacak ve projeleri NASA tarafından incelenecek. Kazananlar NASA tarafından bir uzay istasyonuna roket fırlatma törenine davet edilecekler. Ayrıca ODTÜ GGT, Ankara lokasyonuna kaydolan ve dereceye giren takımlara yerel ödüller de verecek.

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım başta olmak üzere birbirinden değerli konuklar ve projelerinizde danışacağınız uzman mentörler eşliğinde 48 saatlik eşsiz bir deneyime hazır mısın? Eğer “ben de HAZIRIM” diyorsan hemen buradaki formu doldur ve birbirinden değerli ödülleri ve çekilişleri kaçırmamak için Ankara lokasyonuna katıl. Etkinlik sosyal medya hesaplarını da takip etmeyi unutma. Sen 48 saatte ne yapabilirsin?

Instagram ve Linkedin üzerinden güncel içerikleri takip et!

Sıkça Sorulan Sorular

Etkinliğe katılım ücretli mi?

Hayır, etkinliğe katılım ücretsizdir.

Katılmak için bir yaş sınırı var mı?

Her yaştan katılımcılar kaydolup yarışabilir, ancak 13 yaşından küçükler kaydolurken yerlerine velileri kayıt yaptırmalıdır.

Çözümümü Türkçe mi hazırlayacağım, İngilizce mi?

Çözümleri Space Apps web sitesine yüklerken raporunuzu ve sunum videosunu İngilizce yüklemelisiniz, ancak yerel jüriye sunumunuzu Türkçe olarak da yapabilirsiniz.

Katılmak istiyorum ancak takımım yok. Ne yapmalıyım?

Space Apps’e kaydolan tüm yarışmacılar için, hackathonun düzenleneceği hafta sonunun öncesinde bir networking etkinliği oluşturacağız. Burada diğer katılımcılarla bir araya gelebilir, ortak ilgi alanlarınız ve yeteneklerinizi paylaşarak ekipler oluşturabilirsiniz.

Kaydolmak için son tarih nedir?

29 Eylül 2021 Çarşamba, 23:59

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s