NASA’nın düzenlediği Space Apps Hackathon etkinliği bir kez daha ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu önderliğinde gerçekleşiyor!

NASA’nın 9 yıldır yüzü aşkın ülkede, her yıl artan ilgi ve katılımcı sayısı ile gerçekleştirdiği Space Apps Challenge etkinliği, bu yıl online olarak düzenleniyor. NASA düzenlediği bu küresel Hackathon ile yaratıcılığı yetenekle birleştiren beyinlere ulaşmayı amaçlıyor. Dünya çevre problemlerini çözmek, uzay teknolojilerinde ilerlemek ve insanlığı geliştirmek için yeni fikirler bulmak üzerine uygulamalar ve platformlar oluşturan NASA, etkinlik süresince kaynaklarını yarışmacılara açarak gerekli tüm imkanları sağlıyor. Bu yıl NASA SPACE APPS CHALLENGE’ın Ankara ayağı 2-4 Ekim 2020 tarihleri arasında online olarak ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenecek.

İlk kez 2012 yılında 25 şehirden 2000 kişinin katılımıyla düzenlenen bu etkinliğin sonucunda NASA’nın sunduğu problemlere 100’den fazla çözüm üretildi ve takımların ortak çalışmasıyla üretilen bu çözümler NASA’nın projelerinde yer aldı. Yarışmanın kazananları ülke bazında ve küresel arenada ödüllendirilecek olup jürinin seçeceği finalistler global proje birincileriyle yarışacak. Globalde ise 6 farklı kategoriye göre değerlendirilecek olan kazananlara, NASA’nın Florida kentinde bulunan Kennedy Uzay Merkezinde fırlatılacak olan roketi izleme davetiyesi verilecek.

Yarışmaya katılmak için kod yazarı, astrofizikçi ya da mühendis olmak gibi şartlar bulunmamaktadır. NASA Space Apps Challenge herkesin katılımına açık bir yarışmadır. Organizasyonun detaylı bilgilerine, ödüllerine ve ön kayıt formuna etkinlik sayfasından ulaşabilirsiniz. Kontenjanlar dolmadan NASA Space Apps Challenge’ta yer almayı unutmayın!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s