ÇEVRİMİÇİ EĞİTİM PLATFORMU !

Sizlere bahsedeceğimiz site sayesinde ücretsiz bir şekilde üyeliğiniz ile birlikte interaktif biçimde yazılım dersleri alıyorsunuz. Kurucularının Zach Sims ve Ryan Bubinski’nin olduğu bu site 2011 senesinin ağustos ayından beri üyelerine hizmet vermektedir. Bu eğitim platformunda Pyhton, Java, JavaScript, Ruby programlama dilleriyle birlikte HTML, CSS işaretleme dillerinin yer aldığı Codecademy, bunların yanında komut satırı ve Git teknolojilerinde de eğitim vermektedir. Bu dillerin yanı sıra C++, Bash/Shell, SQL gibi dilleri de bulunduran bu site istediğiniz zaman girip size gösterildiği şekilde kod yazarak etkileşimli biçimde size eğitim vermektedir. Düşündüğünüzde kodu bir nevi kendiniz yazıyorsunuz ve bu yazdığınız kodu tarayıcınızın sağ kısmında görebiliyorsunuz, kodu yanlış yazdığınız zaman ise kopya çekebiliyor veya size söylenen hatayı kendiniz düzelte biliyorsunuz.

Kendi ülkelerinin ve hatta dünyanın eğitim sisteminin bozulduğunu iddia eden bu kurum kendi eğitim stilleriyle üyelerine hizmet vermeye son gaz devam etmekte. İleri ki dönemlerde sadece web değil ticaret, sosyal ağ, sağlık hizmetleri ve daha fazlası gibi hemen hemen her şeyin dersini vermeyi planlamaktalar. Bir eğitim şirketi olan Codecademy geleceğin çevrimiçi öğrenme deneyimini öğrenmeyi ve bu konuda çevrimiçi öğrenme sistemini de geleceğin en iyi yeri haline getirmenin yanı sıra içte ve dışta en iyi öğrenme deneyimini oluşturmayı taahhüt ediyor.

“Dünyanın hak ettiği eğitimi oluşturmamıza yardım edin.” Sloganı ile yollarına devam eden bu kurum Sitelerinde açık pozisyonlar şeklinde belirttikleri yerden dünyanın da dört bir yanından kendilerine çalışan aramaktadır. Eğer ki katılmak isterseniz sitelerinde hakkında kısmında linki bulabilir ve başvurabilirsiniz.

Yukarıda ki resimde gördüğünüz gibi eğitim süreciniz boyunca kodlamayı size bırakıyorlar ve bu sayede kendinizi pekiştirerek eğitiminizin daha verimli geçtiğini ispatlamış oluyorlar. Bizzat kendim bu siteyi yazılım öğrenmek amaçlı yıllarca kullandım ve verimli bir biçimde bazı dilleri öğrendim. Yaptıkları quizler (sınavlar) sayesinde akılda kalıcılığı da göz ardı etmemişler. Kendinizi geliştirip projelerinizi hayata geçirebileceğiniz bu site 45 milyon öğrenciye hizmet sunmaktadır lafı daha fazla uzatmadan sizi bu hizmetten mahrum etmek istemeyiz.

Furkan Ateş

Editör

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s