REDSEC PROJESİ

REDSEC (Sunum Kapak).jpg

·         “REDSEC” Akıllı telefonlar için geliştirdiğimiz güvenlik sistemi.

·         Akıllı telefon ile yolda yürürken yaşanan ölümlü yada yaralanmalı kazaları önceden tespit edip, tespit ettiği engeli önceden verilen bildirimle yaşanması olası kazaların önüne geçen bir proje.       

·         “REDSEC” Anasayfa;

·         * Ana ekranda Görme engelliler için tek tuşla sesli asistan açma özelliği, “görme engelliler için sesli ve titreşimli bildirim ile Uyarı özelliği”         

·         * Diyelim yaralanmalı bi kaza durumu söz konusu, bu durumdada telefonun ana ekranında önceden belirlediğiniz yakınlarınıza tek tuşla “SMS, Ardından WhatsApp anlık lokasyon gönderimi yapabiliyor son işlem olarak telefon araması gerçekleştiren mobil uygulama.      

·         * Yine ana ekranda acil durum numaraları 112 Ambulans, 155 Polis, 110 İtfaiye, 122 Afad ve Veteriner numarası özelleştirme özelliği. Mobil uygulama “İngilizce” dili destekliyor dil çevirisinde Acil Durum numaraları “911” olarak değişiyor.    

·         * REDSEC Projemizle27-29 Eylül 2018 tarihinde İstanbul’da düzenlenen “ISIF2018 Uluslararası Buluş fuarında Gümüş Maldalya” aldık.   

·         * 7. Girişimcilik günü Başakşehir Belediyesi Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde gerçekleşti. 15 projenin yarıştığı organizasyonda birinciliği, görme engellilerin ve teknoloji tutkunlarının yolda yürürken kaza yapmalarını engelleyici uyarılarda bulunan “REDSEC” projesi kazandı. (19-10-2018)

                                                                   * Hedefimiz, Projemizle dünya devleri ile iş birliği..

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s