AKSARAY ÜNİVERSİTESİ

Merhaba arkadaşlar ben Evin KAPLAN .
Şimdi sizlere şuan 3.yılımı geçirecegim Aksaray ilini ve Aksaray ÜNİVERSİTESİ ‘ni anlatacağım ..
Aksaray Iç Anadolu Bölgesinde bulunan bir ilimizdir.
Nüfusu şu sıralar  600.000’i geçmiştir.
Plaka kodu 68 dir.
Aksaray eskiden Niğdenin bir ilçesiydi nüfus artışı nedeniyle 1989’da il olmuştur.
İki AVM ‘si vardır.Özellikle öğrencilerin sıklıkla kullandığı ‘Cafeler Caddesinde’ birçok cafe ve restoran bulunur … Kıyafet açısından alışveriş merkezleri dışında birçok mağaza barındırırlar içerisinde, bu açıdan bir sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum . Kişisel bakım merkezleri yada ürün ulaşımı açısından mağazaları mevcuttur .
Aksaray’ın  ulaşım açısından birçok avantajı var.Mesela Ankara’ya 3 saat .. etrafında bulunduğu şehirlere oldukça yakın ve ulaşım aracı olarak otobüsü rahatlıkla kullanabilirsiniz. 
Şuan havalimanı yoktur ancak Ankara ,Konya gibi şehirlerden aktarma yapabilirsiniz , bu en fazla 3 saatinizi alır .
Bar ve eğlence merkezleri olarak genelde Nevşehir ya da Ankara tercih edilir . Hem yakın hemde birçok alternatif bulunmakta….
Turistik yerler olarak Ihlara Vadisi, Somuncu Baba türbesi bulunmaktadır.
Ayrıca biri daha yeni açılmış olmak üzere geniş yemyeşil ve canlı birçok piknik alanı /park bulunmaktadır … Aksaray Belediyesi’nin her yıl düzenlediği gençlik festivallerine birçok sanatçı eşlik ediyor .. Ayrıca birçok etkinlik ve yarışmalar düzenleniyor ..

Şimdi kendi okuduğum Aksaray Üniversitesi’ni anlatayım :
Ben endüstri mühendisliği 3.sinif öğrencisiyim .Bölümümden ve hocalarimdan çok memnunum . Siz çaba gösterdiğiniz sürece size destek olmayacak bir hoca , eğitimci tanımıyorum . Eğer endüstri mühendisliği yazacak olursanız İngilizce olmasina dikkat edin diye bir tavsiye verebilirim , çünkü bize söylenen iki cümleden biri İngilizce önemli /öğrenin …
Kampüs açısından oldukça geniş bir alana sahibiz . Şuan bitme aşamasında olan bir kütüphanemiz var. Kampüs içinde fakülte önlerinde öğrenci kartı ile bir saatliğine alıp dilediğinizce surebilecehiniz bisikletlerimiz var . (Saati 1₺)
Kampus içinde iki adet KYK kız yurdu bulunmakta.  Ayrıca erkek yurdu ve diğer kız yurtlarınin büyük bir kısmı kampüs etrafındadir .
Okulumuz dönem içerisinde birçok alanla ilgili sayısız konferans ve paneller düzenliyor .. Gerçekten eğlenceli ve faydalı oluyorlar .
Kampüs içerisinde Market Cafemiz bulunuyor , yemek çeşitleri ve cafeler ayrıca üst katta oyun salonu bulunmakta .
Okul yemekhanemiz oldukça güzel,  tabldot şeklindeki menü 2₺.
Ulaşım otobüsle sağlanıyor .
Benim söyleyeceklerim bukadar arkadaşlar .
İki yıl yaşamış, İzmir’den gelen biri olarak ben bu ufak yeri sevdim . Fazla sosyal bir insan olmamakla beraber kendi kendime eğlenebilende biriyim bundan dolayı fazla sıkıntı çekmedim diyebilirim ..

EVİN KAPLAN

Endüstri Mühendisliği Öğrencisi

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s