FIRAT ÜNİVERSİTESİ

Öncelikle Merhaba arkadaşlar ben Rabia Atılmış:)
Elazığ da Fırat Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3.sınıf ögrencisiyim. Sizlere bir öğrencinin gözünde Üniversiteyi ve şehri tanıtayım.
Fırat Üniversitesi 1975 yılında kurulmuş bir üniversite 43 yıllık bir geçmişi var.Konum olarak tam şehrin göbeğinde diyebiliriz.Çarşıya yürüme mesafesinde. Kampus alanı Fazlasıyla yeşil hatta icinde mesire alanı bile var. Elazığın en güzel mesire alanlarından biri kampus içinde. Üniversitede hukuk dışında tüm fakülteteler var.Hatta Mühendislik fakültesi ve teknoloji fakultesi olarak 2 tane mühendislik fakultesi var.Türkiyede mühendslik alanında ilk 5te üniversitemiz. Proje ve AR-GE konusunda hocalarımızda öğrencilerde bilinçli bu konuda. Dersler konusunda biraz zorlasalarda bizi çalışınca geçiliyor her yerde olduğu gibi.80 yakın klup ve topluluklar var mutlaka birine uye olup bir şeyler yapmaya çalışın. Üniveristenin en güzel yanlarından biride tüm bölümler hep bir arada.Zaten universite içinde ulaşım olduğu için her yere rahat bir şekilde gidebiliyoruz.
Şimdi gelelim Şehrimize. Elazığ bir öğrenci şehri zaten normal halktan fazla öğrenci var. Öğrencilere burada para gözüyle bakıyorlar, ne kadar pahalı satarsam karımdır anlayışı var.Küçük bir şehir elazığ, geldiğiniz ilk ay hemen her yere gitmeye calışmayın sonraki aylarda gezilecek yerler kalsın çünkü.Birde meşhur gazi caddemiz var.Mutlaka bir tanıdığını gördüğün bir cadde orası :).Ve tüm buluşmaların ortak merkezi öğretmen evimiz var.Gezebileceğimiz yerleri şöyle sayabilirim.ilk sırada Harput var,kültür park,keban,sivrice,palu Kış ayındaysan Hazarbaba kayak merkezi.Elazığdan çok çevre illerede gidiliyor haftasonu En başta Malatya,Diyarbakır,Bingöl,Tunceli,Kemaliye. Park 23 ve Akgün olmak üzere 2 tanede avm si var.Aktivite olarak siz kendi ekibinizi oluşturup bir şeyler yapmazsanız yapılacak çok az şey var.Eğer farkındalık yaratmak yada bir şeyleri gerçekten değiştirmek istiyorsanız çok müsait bir şehir.Ben 4 yıldır burda yapmadığım bir şey bırakmadım.ilk geldiğiniz zaman bence Gençlik merkeziyle mutlaka tanışın üniversite hayatına bir sıfır önden başlarsınız.Kültürel etkinliklerde eğer iyi takip ederseniz fazlasıyla yapılıyor. Tek sıkıntımız elazığda kutuphanenin; öğrencinin ve halka yetmemesi,bu çok üzücü bir durum.Universite içinde yeni kutuphanin tamamlanmasına cok az kaldı o açılırsa belki rahatlarız biraz. Son olarak şunu söylemek istiyorum nerede olursak yada nerede okursak okuyalım biz kendimizi geliştirmedikçe,değiştirmedikçe çevrenin hiç bir önemi yok.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s